Контакти:

630 360 1698467209 320

За 9 місяців Україна експортувала 41 тис. тонн меду

За січень-вересень 2023 року Україна експортувала 41 тис. тонн меду.

Про це йшлося під час VI Національного медового форуму «Євроінтеграція у воєнний час: виклики та можливості для медової галузі України», повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Як наголосили учасники Форуму, незважаючи на масове вторгнення Російської Федерації, медова галузь України продовжує розвиватися. У 2022 році експортовано 48 тис. тонн меду, а за 9 місяців 2023 року – 41 тис. тонн меду. Український мед поставляється до Німеччини, Польщі, Бельгії, США, Франції, Литви, Чехії та Угорщини», – йдеться у повідомленні.

Слід зазначити, що для зміцнення позицій українських виробників меду на внутрішньому та міжнародному ринках необхідно імплементувати правовий досвід ЄС на законодавчому рівні. Це також дозволить розширити зовнішні ринки для експорту українського меду.

Начальник відділу здоров’я та благополуччя тварин Департаменту державної політики з питань санітарних та фітосанітарних заходів Мінагрополітики Борис Кобаль зазначив, що наразі триває активна робота з імплементації вимог ЄС щодо бджільництва в українське законодавство. За його словами, при Мінагрополітики вже є робоча група з розвитку бджільництва, яка працює над законодавчими змінами, що регулюють діяльність пасічників.

Більше того, у вересні 2023 року була прийнята постанова Ради міністрів №1041, яка регламентує вимоги до транспортування бджіл.

Читайте також: Україна у вересні експортвироблено 3,6 млн тонн сільгосппродукції – Шмигаль

Начальник відділу безпечності харчових продуктів Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів Мінагрополітики Наталія Щирова додала, що 26 жовтня 2023 року набув чинності Закон «Про вдосконалення державного регулювання у сфері безпечності харчових продуктів та розвитку тваринництва». вступає в силу. На її думку, закон спрямований на вдосконалення державного регулювання у сфері продовольчої безпеки та розвитку тваринництва. Стандарти документа максимально наближені до стандартів ЄС.

Щерова нагадала, що наразі в Україні діяльність пасічників та крафтових виробників регулюється Законом «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

За даними Євростату, у 2022 році Україна посіла друге місце серед країн-імпортерів меду до Європейського Союзу з часткою 24%.

Фото: agrotimes


Повідомляє: “Міністерство аграрної політики та продовольства України”

Залишити відповідь