Контакти:

630 360 1710250576 7235

USAID передав 10 тонн насіння овочів прифронтовим громадам України

Програма USAID з розвитку сільського господарства та сільських районів доставила понад 10 тонн насіння овочів до понад 200 000 домогосподарств у прифронтових та окупованих населених пунктах України.

Першу партію насіння відправили до комун Херсонської та Запорізької областей у вівторок, 12 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми віримо, що фермери відіграють ключову роль у продовольчій безпеці України. Цього року USAID надає насіння 200 000 домогосподарствам… Ця підтримка допоможе задовольнити нагальні потреби на окупованих територіях і зміцнити продовольчу безпеку», – Кім Кім І, офіційний директор церемонії роздачі насіння Офісу економічного розвитку місії USAID, сказав під час конференції.

Читайте також: Частка сільськогосподарської продукції в загальному експорті України зросла до 62% – ІАЕ

Міжнародні виробники Gowan Seed, Bayer, Enza Zaden та Syngenta долучилися до ініціативи, передавши 10 тонн насіння овочів: моркви, цукіні, дині, помідорів, перцю, капусти, цибулі, огірків та кукурудзи.

630 360 1710250574 9287USAID передало прифронтовим громадам України 10 тис. тонн насіння овочів / Фото. Володимир Тарасов, Укрінформ

Передача насіння здійснюватиметься через органи місцевого самоврядування за координації ГО «Всеукраїнська асоціація муніципалітетів», яка реалізує проект «Об’єднані громади» за підтримки програми USAID АГРО.

Читайте також: IN Україна вже посіяний 68 тисячі гектарів спалювати насінняХ

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик зазначив, що вже третій рік поспіль посівна в Україні проходить у надзвичайно складних умовах. За його словами, в деяких випадках це було б неможливо без міжнародної підтримки.

«Є стереотип, що малі домогосподарства ніби годують тільки себе. Фактично, наразі одна третина нашого внутрішнього споживання овочів припадає на невеликі домогосподарства. Тому це підтримка не лише переселених і покинутих господарств, а й економіки України», – сказав Башлик.

Він нагадав, що у 2022 році через проблеми, пов’язані з війною та окупацією деяких територій, на полицях супермаркетів і ринків майже не було українських овочів.

«Але вже у 2023 році, коли завдяки Збройним силам нам вдалося звільнити частину Півдня, а підприємства центрального та західного регіонів реорганізували виробництво, збільшивши посівні площі овочів, ми мали 29 мільйонів тонн українських овочів. цією ініціативою ми досягнемо такого ж показника, а може навіть підвищимо», – спрогнозував заступник міністра.

Читайте також: ТИ СКАЗАВ АГРО забезпечить українська підприємств вниз 270 мільйони УВІМКНЕНО розвитку ліфти місткість

Програма аграрного та сільського розвитку USAID (AGRO) — це програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), яка виконується Kimonix International. Програма спрямована на прискорення економічного розвитку сільських громад України, які найбільше потребують підтримки шляхом покращення управління в аграрному секторі. З 1 вересня 2022 року АГРО також реалізовуватиме програму AGRI за такими напрямками: забезпечення доступу до послуг зі зберігання, сушіння та переробки продукції, допомога при посіві, розширення доступу аграріїв до фінансування.

Проект «Об’єднані громади» реалізується Всеукраїнською асоціацією міст за підтримки Програми USAID АГРО. Його метою є підтримка стабільності та життєздатності громад під час війни за допомогою своєчасної матеріально-технічної бази товарів першої необхідності, а також ресурсів для сільськогосподарського виробництва. З початку війни проект доставив понад 1500 тонн товарів переселенцям на передовій та вимушеним переселенцям.


Повідомляє: “Міністерство аграрної політики та продовольства України”

Залишити відповідь