Контакти:

630 360 1699978254 551

Україні вдалося вирівняти ринковий баланс виробництва та експорту сільськогосподарської продукції

[ad_1]

Україна залишається лідером з експорту сільськогосподарської продукції і в наступному маркетинговому році може експортувати понад 60 млн тонн зернових і олійних культур і продуктів їх переробки.

Про це наголосив в.о. міністра агрополітики та продовольства Тарас Висоцький, передає Укрінформ з посиланням на Мінагро.

«Після двох років повномасштабної війни Україні вдалося вирівняти ринковий баланс у виробництві та експорті основних сільськогосподарських культур. Це стало можливим завдяки стабільності агровиробників та розвитку логістики. Поточний 2023/2024 маркетинговий рік Україна завершує з підсумковим балансом сільськогосподарської продукції на середньостатистичному рівні до 2022 року. У наступному маркетинговому році експорт сільськогосподарської продукції становитиме понад 60 млн тонн. І це свідчить про те, що Україна залишається гарантом глобальної продовольчої безпеки», – сказав Висоцький.

Очікується, що новий урожай дасть майже 56 млн тонн зернових. З них пшениці – 21 млн. тонн, ячменю – близько 5 млн. тонн, кукурудзи – 28,5 млн. тонн.

Загальний експорт зерна прогнозується на рівні 43 млн тонн, зокрема пшениці – 15 млн тонн, ячменю – 2,5 млн тонн, кукурудзи – близько 25 млн тонн.

Читайте також: BEB повернув до бюджету понад 20 мільйонів ієн, несплачених експортером зерно податки

Прогнозується, що виробництво олійних рослин становитиме 22 млн тонн, зокрема ріпаку – 4 млн тонн, соняшнику – близько 13 млн тонн, сої – 5 млн тонн – і це буде рекордом. показник в історії України!

Очікується, що експорт сирої нафти та продуктів її переробки перевищить 17 мільйонів тонн.

Як повідомлялося, у травні 2024 року Україна експортувала 7,4 млн тонн сільськогосподарської продукції, що на 11% менше, ніж у попередньому місяці.

[ad_2]
Повідомляє: “Міністерство аграрної політики та продовольства України”

Залишити відповідь