Контакти:

630 360 1583947816 491

Україна та Польща почали обмін листами на технічному рівні щодо експортних ліцензій

Між Україною та Польщею вже розпочався обмін листами на технічному рівні щодо дозволів на експорт.

Про це в ефірі “Єдиних новин” повідомив перший заступник міністра агрополітики та продовольства Тарас Висоцький, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На технічному рівні обмін листами вже розпочато”, – зазначив Висоцький.

Окремо він уточнив, що ліцензування не стосується квот, тобто обсягів.

«Ліцензування означає, що експортер подає заявку в Міністерство економіки, вона подається в Мінагрополітики, а Мінагрополітики отримує згоду, наприклад, від Польщі. І після погодження видається ліцензія. Це означає, що просто відслідковується обсяг експорту і хто є контрагентами, але справа не в сумі», – сказав заступник міністра.

Читайте також: Україна зробила вагомий внесок у вирішення “зернової” проблеми з сусідами – Стефанишин

Чиновник зазначив, що насправді видача ліцензій без квот є досить поширеним інструментом.

«Тому, якщо ми говоримо про заміну існуючого ембарго, яке зараз діє з боку Польщі, на поступки, то це позитивний крок до лібералізації торгівлі, яка після проходження відповідної процедури все одно дозволить певні обсяги, але торгівлю. Звичайно, у порівнянні з нинішньою ситуацією, це був би позитивний крок – врегулювання взаємної торгівлі між нашими країнами», – сказав він.

Відповідаючи на запитання, Висоцький сказав, що (щодо поступок – прим. ред.) Україна має позитивний досвід з Румунією та Болгарією. За його словами, румуни та болгари не вводили ембарго у вересні минулого року, а погоджувалися на процес ліцензування з Україною.

Читайте також: Польща та України в березні відбудуться міжурядові консультації – Туск

«І справді, тому обсяги можна контролювати та відстежувати. Тому ми кажемо, що є позитивний досвід. І в діалозі можна буде знайти спільні позитиви для обох країн (Польщі та України – прим.). Це все-таки краще, ніж заборона і ніякого діалогу», – зазначив заступник міністра.

Як повідомлялося, міністр сільського господарства Чеслав Секерський заявив, що технічні переговори з Україною щодо дозволів на експорт почнуться за кілька днів.


Повідомляє: “Міністерство аграрної політики та продовольства України”

Залишити відповідь