Контакти:

630 360 1665580237 129

Україна може конкурувати з іншими країнами у виробництві біометану

Україна потенційно може покрити до 20% потреби Євросоюзу у виробництві біометану.

Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня під час конференції «Перспективи та стан ринку біометану в Україні», повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу міністерства.

Він нагадав, що до 2030 року Євросоюз планує виробляти до 35 млрд кубометрів біометану щорічно. За його словами, Україна потенційно може покрити до 20% цієї потреби.

«Україна може конкурувати з будь-якою країною у виробництві біометану і пропонувати найдешевшу сировину. «Україна має найбільшу площу сільськогосподарських угідь у Європі, а отже, один із найкращих потенціалів у світі для виробництва біометану», — сказав Головня.

За його словами, енергетичний потенціал біомаси в Україні становить понад 25 млн тонн нафтового еквівалента на рік.

Заступник міністра зазначив, що біометанові та біогазові установки також виробляють дигестат, який може стати основним органічним добривом, необхідним для регенерації ґрунту.

Читайте також: Україна розглядає можливість будівництва понад 30 біометанових установок

«Використання біоенергетичного потенціалу аграрного сектору та переробної промисловості сприятиме децентралізації енергетичної системи та надійному енергозабезпеченню муніципалітетів. Це також збільшить доходи сільгоспвиробників за рахунок додаткового прибутку від реалізації або використання пожнивних залишків та придбання якісних органічних добрив. Загалом це посилить енергетичну безпеку держави», – підкреслив Головня.

Як повідомляє Укрінформ, за прогнозами Міністерства аграрної політики та продовольства, український бізнес зможе виробляти до 1 млрд кубометрів біометану у 2030 році та 16 млрд кубометрів у 2050 році.

Фото: depositphotos.com


Повідомляє: “Міністерство аграрної політики та продовольства України”

Залишити відповідь