Контакти:

630 360 1696952127 409

Україна імпортуватиме добрива за новим механізмом

Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з Держмитслужбою розробили новий механізм імпорту добрив в Україну, який запрацював цього тижня.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це під час засідання Зернового клубу УЗА розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

«Біля ринку ми виділили умовні зелену, жовту і червону зони (ризик, тому що добрива можуть бути російські – ред.). Цей список ми передали до митних органів. Наскільки я розумію, вони в принципі з ним погодилися», – сказав міністр.

Сольський зазначив, що новий механізм полягає в тому, що всі добрива, які ввозяться в Україну, потрібно умовно розділити на три групи ризику: ті, що виробляються не в Росії і тому не можуть бути російського походження; які мають відносно низький ризик російського походження; які мають вищий ризик бути росіянами. Сольський пояснив, що митні перевірки мають бути зосереджені на цій третій групі.

Читайте також: Уряд запитують вони огляд критичний вниз агробізнес положення Національні стратегії дохід

За словами міністра, додаткові перевірки не проводитимуть у разі наявності документів, що підтверджують походження добрив, зокрема прямого контракту від виробника не з Росії. Митним органам також слід припинити практику тотальних перевірок у лабораторіях і перейти на перевірку документів.

Сольський зазначив, що вже цього тижня митниця має запрацювати за цим механізмом.

Як повідомляв Укрінформ, у січні 2024 року Український клуб аграрного бізнесу закликав уряд вирішити ситуацію з блокуванням імпортних добрив на українських митницях.

За даними асоціації, лише за два тижні січня на українському кордоні зібралося щонайменше 12 тисяч людей. тонн мінеральних добрив різних партій, ввезення яких було заблоковано через митні процедури. Зокрема, Держмитслужба масово відправляла зразки на лабораторні дослідження для визначення країни походження.


Повідомляє: “Міністерство аграрної політики та продовольства України”

Залишити відповідь