Контакти:

630 360 1709043540 232

Україна експортує морем 90% сільськогосподарської продукції

Лише в грудні 2023 року Україна експортувала 5 млн тонн зерна з Одеси, 1 млн тонн – Дунаєм і ще 1 млн тонн – сухопутним коридором через території сусідніх країн. Як правило, 90% всієї продукції експортується морем.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики з посиланням на першого заступника міністра агрополітики та продовольства Тараса Висоцького, передає Укрінформ.

«Український зерновий коридор демонструє хороші результати. 90% всієї продукції експортується морем. Тільки в грудні 2023 року Україна експортувала 5 млн тонн зерна з Одеси, 1 млн тонн через Дунай і ще 1 млн тонн через сухопутний коридор через європейських сусідів. Тому роль України в глобальній продовольчій безпеці є надзвичайно важливою. Особливо щодо експорту зерна до країн Африки та Азії», – сказав Висоцький, вітаючи учасників конференції «Зерно Чорного моря». Європа-2024», який відбувся у Празі.

Читайте також: Україна в січні експортперевезли «морським коридором» 12 млн. тонн зерна.

Він нагадав, що у 2023 році українські аграрії зібрали великі врожаї зернових та олійних – понад 70 млн тонн, експортували продукції майже на 22 млрд доларів. Це дуже важливий сигнал світові про те, що Україна готова виробляти та постачати їжу тим, хто її потребує.

Як повідомлялося, у лютому логістика в українських морських портах подешевшала на $10 за тонну порівняно з жовтнем-листопадом минулого року.


Повідомляє: “Міністерство аграрної політики та продовольства України”

Залишити відповідь