Контакти:

630 360 1715258777 806

У Мінагрополітики анонсували нові пільги для молочної галузі

Україна розробляє механізми підтримки виробників і переробників молока, які сприятимуть створенню умов роботи на рівні конкурентів на європейському ринку.

Про це в Укрінформі повідомив перший заступник міністра агрополітики та продовольства Тарас Висоцький під час підписання меморандуму про взаєморозуміння між Спілкою молочних підприємств України (СМП) та Європейською молочною асоціацією (EDA).

За його словами, одним із ключових завдань держави є забезпечення рівних умов для всіх виробників як в країні, так і на європейському ринку. Тому Україна має додатково підтримувати ті галузі виробництва, які підтримуються європейськими структурами та національними урядами в Європейському Союзі.

1715258738 199

«Один із багатьох необхідних кроків – збільшення граничного розміру підтримки виробників молока за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» з 30 квітня до 150 млн грн. При кредитах на інвестиційні цілі (в тому числі на будівництво сараїв і купівлю тварин) надається пільгова ставка 5 або 7% в залежності від типу підприємства. А збільшення суми можливого кредиту означає розвиток великого товарного виробництва, яке може бути економічно ефективним», – уточнює чиновник.

Важливим інструментом він назвав можливість отримання державних гарантій для проектів у молочному скотарстві.

1715258777 158

Україна, за словами Висоцького, працює над новими механізмами підтримки виробництва та переробки молока, які, зокрема, забезпечить умови для нашого бізнесу на рівні з усіма європейськими учасниками ринку. Для цього важливо продовжувати переговори з європейськими партнерами – як на галузевому, так і на державному рівнях.

«Така робота вже ведеться в рамках профільних асоціацій і спілок. Безперечно, з точки зору переговорних команд, окрім представників держави, у переговорах мають брати участь і представники бізнесу. Логічно, що через неможливість залучити до переговорного процесу сотні суб’єктів господарювання, виробники в цих колективах мають бути представлені через свої асоціації. І ми розуміємо: якщо сектори (європейський і український) домовляться між собою, то бюрократія – і з європейської, і з української сторони – затвердить ці домовленості», – підкреслив Висоцький.

Тому, на його думку, підписання таких угод, як новий Меморандум про взаєморозуміння між СМПУ та ЄДА, є важливим кроком, який, серед іншого, прискорить євроінтеграцію України.

1715259033 947
Читайте також: З початку року Україна скоротила експорт сільськогосподарської продукції на 4%.

Меморандум про взаєморозуміння між українськими та європейськими галузевими асоціаціями підписали виконавчий директор УДТУ Арсен Дідур та генеральний секретар EDA Олександр Антон.

Серед запланованих спільних заходів – підтримка вільної торгівлі молочною продукцією та захист інвестицій в Україні; довгострокова інтеграція українського молочного сектору з єдиним європейським ринком через спільну «дорожню карту»; створення списку «Потреби України в молоці» в контексті «Швидкої оцінки шкоди та потреб» ЄС у рамках Інструменту для України; започаткування діалогу між Україною та Європейським Союзом щодо шляхів інтеграції українського молочного та сільськогосподарського секторів у рамках обговорення рамок інтеграції України до майбутньої Спільної аграрної політики ЄС (CAP27).


Повідомляє: “Міністерство аграрної політики та продовольства України”

Залишити відповідь