Контакти:

630 360 1696952126 323

Сольський провів онлайн-зустріч із міністром сільського господарства Республіки Польща

Міністр аграрної політики Микола Сольський провів онлайн-зустріч із новим міністром сільського господарства та розвитку села Республіки Польща Чеславом Адамом Сєкерським.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства, передає Укрінформ.

Сольський наголосив на важливості вирішення українсько-польських питань. Він підкреслив, що у 2024 році аграріїв обох країн чекає багато нових викликів, і шляхи їх вирішення потрібно виробляти вже зараз.

Український міністр запропонував польському колезі обговорити нагальні питання під час безпосередньої зустрічі в Києві або на польсько-українському кордоні. Він також привітав колегу з висуненням на посаду та побажав продуктивної та якісної роботи в новому уряді.

Зі свого боку Секерський подякував за запрошення та наголосив, що у співпраці з Україною відстоюватиме європейські цінності. Він також підтвердив готовність обговорювати питання спільних європейських ринків.

Читайте також: У чергах на кордоні с Польщаю – близько 3900 вантажівок

Як повідомлялося, у травні 2023 року Єврокомісія під тиском цих країн заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії. 5 червня заборону продовжили до 15 вересня 2023 року. Згодом Єврокомісія заявила, що Євросоюз не буде продовжувати тимчасові обмеження на українське зерно, після чого деякі країни, зокрема Польща та Угорщина, ввели односторонню заборону на імпорт сільськогосподарської продукції з України, хоча транзитні перевезення української сільськогосподарської продукції через прикордонні країни тривала.

Наразі з ініціативи польських перевізників триває блокування вантажного транспорту з України на прикордонних переходах у Польщі. Блокування шляхів сполучення також спостерігається на кордонах України зі Словаччиною та Угорщиною.


Повідомляє: “Міністерство аграрної політики та продовольства України”

Залишити відповідь