Контакти:

630 360 1600440683 285

Підвищення цін на такі продукти, як «борщовий набір» вже позаду

Цього сезону істотного подорожчання основних продуктів «борщового набору» не очікується.

Як передає Укрінформ, про це заявив перший заступник міністра агрополітики та продовольства Тарас Висоцький у телемарафоні “Jedyni Nowy”.

«Є класичні овочі «борщового набору» – картопля, морква, буряк, цибуля, капуста. Ми впевнені, що пікові ціни на цю продукцію вже позаду, і ми до цього не повернемося», – сказав він.

Читайте також: Відомий етнолог Олена Щербань презентувала свою книгу «365 борщплющ”

Високі ціни минулого року та до середини цього року Висоцький пояснив тим, що у 2022 році внаслідок російської окупації тимчасово втрачено частину Херсонської та Запорізької областей, де активно вирощують овочі. А оскільки був кінець лютого, аграрії інших регіонів не встигли їх посадити.

На його думку, цього року ситуація інша, оскільки збільшили обсяги аграрії з центральної та західної України. Крім того, аграрії підтверджують готовність наступного року продовжити посіви по всій Україні, якщо це буде необхідно.

«Обсяги виробництва цих овочів гарантують, що таких рекордних цін точно не буде. Існує деяка споживча інфляція через те, що зберігання коштує грошей. Відомо, що щомісяця їхня ціна зростатиме на кілька відсотків через витрати на зберігання. Але рекордно високих цін очікувати не варто», – підсумував Висоцький.

Читайте також: Українські страви презентували під час Міжнародного дня національної кухні в Будапешті

Нагадаємо, 1 липня 2022 року український борщ був включений до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.


Повідомляє: “Міністерство аграрної політики та продовольства України”

Залишити відповідь