Контакти:

630 360 1657886640 185

Під час воєнного стану уряд змінив правила експорту агропродукції

Кабінет міністрів ухвалив постанову №1132 «Про реалізацію експериментального проекту перевірки суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану», якою змінив правила експорту сільськогосподарської продукції.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України, передає Укрінформ.

Очікується, що нові норми попередять зловживання та порушення законодавства при експорті сільськогосподарської продукції, а також допоможуть захистити права підприємців, які дотримуються експортних правил.

У рамках експериментального проекту Мінагрополітики, Мінекономіки, Мінцифри, Мінфін, Держмитслужба та ДПС створять перелік перевірених суб’єктів агропромислового комплексу, які будуть експортувати товарів, зокрема зерна, олії та продуктів переробки.

«Для включення до переліку експортерів підприємець має відповідати таким критеріям: бути платником ПДВ на момент подання заявки на експорт та з 23 лютого 2022 року; не мати податкового боргу внаслідок повернення валютних доходів; щодо нього не складено акт ДПС про відсутність юридичної реєстрації за місцем перевірки дотримання валютного законодавства; у підприємця є документальне підтвердження від банку, з яким він співпрацює, що в період з 23 лютого 2022 року по 27 жовтня 2023 року він здійснив хоча б одну успішну експортну операцію, в результаті якої повернуто валютну виручку», – підкреслив в. Міністерство сільського господарства.

Щоб потрапити в список перевірених експортерів, підприємець повинен зареєструватися в ДАР (якщо він там ще не зареєстрований), а потім отримати лист від банку про успішне виконання експортної операції. Третій крок – подати заяву через ДАР, в якій необхідно вказати код платника ПДВ та додати скан-копію листа з банку. Рішення про внесення до списку експортерів буде прийнято протягом 3 робочих днів з дати подання заявки.

Читайте також: Румунія затвердила нові умови імпорту українського зерна

«Постанова набирає чинності через 10 днів з дня її проголошення. Тобто з 10 листопада. До цього часу митниця здійснюватиме оформлення експорту згідно з чинними, звичайними процедурами», – підсумували в Мінагрополітики та продовольства.

Як повідомлялося, у 2023/2024 маркетинговому році (з 1 липня по 27 жовтня 2023 року) Україна експортувала 8,721 млн тонн зернових і зернобобових культур (4,399 млн тонн пшениці, 669 тис. тонн ячменю, 0,9 тис. тонн жита і 3,531 млн. тонн). мільйонів тонн кукурудзи). За аналогічний період минулого року було експортовано 12,344 млн. тонн зернових і зернобобових культур, у тому числі 4,679 млн. тонн пшениці, 1,046 млн. тонн ячменю, 6,2 тис. тонн жита і 6,574 млн тонн кукурудзи.

Фото: ports.ua


Повідомляє: “Міністерство аграрної політики та продовольства України”

Залишити відповідь