Контакти:

630 360 1700463215 205

немає вільного пересування на жодному пункті пропуску, уряди ведуть переговори

На жодному пункті пропуску з Польщею немає вільного руху вантажівок, уряди продовжують переговори.

Про це повідомив перший заступник міністра агрополітики та продовольства Тарас Висоцький в телемарафоні “Єдині Новини”, передає Укрінформ.

«Вчора (20 лютого) усі пункти пропуску на українсько-польському кордоні були заблоковані. На деяких блокпостах анонсували акції протесту на один день. Однак у світовому масштабі пересування все ще дуже обмежене, і наразі неможливо систематично переправляти основні сільськогосподарські продукти через кордон.Українсько-польський кордон Свобода пересування «На жаль, не відновлено на жодному пункті пропуску», — сказав Висоцький .

За його словами, найскладніша ситуація на КПП “Ягодин”. На другому за важливістю пункті пропуску «Краковець-Корхова» поляки частково обіцяють пропустити критичний вантаж.

Перший заступник міністра нагадав, що польські фермери мають дві основні вимоги, і вони загальноєвропейські. Це прохання відкласти запровадження Зеленої угоди, яка посилює вимоги щодо екологічності, охорони навколишнього середовища та виведення землі з обробітку, яку планує запровадити Євросоюз. І друга вимога – збільшити субсидії.

Читайте також: за одиницяБіля польського кордону автогаз може подорожчати, але дефіциту не очікується

«Крім того, є вимоги, так би мовити, більш політичного характеру, які не мають нічого спільного зі спільною європейською аграрною політикою та аграрним сектором загалом. Ці вимоги висувають окремі групи меншин», – сказав Висоцький.

За його словами, український уряд веде постійні переговори з представниками польського уряду і сподівається, що їм вдасться врегулювати ситуацію.

Перший заступник міністра також повідомив, що у вересні 2023 року Україна вирішила запровадити пільги на експорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику до п’яти країн, у тому числі до Польщі (без їхньої згоди експорт до цих п’яти країн більше не здійснюється – прим. .) . Тому цього року жодна з цих культур не експортувалася до Польщі, лише транзитні, – додав він.

«Це означає, що Україна вже ввела ці обмеження на певні види критичної продукції і фактично вони становили абсолютну більшість експорту до введення таких обмежень. І ми готові продовжувати цей крок до кінця цього року. за наступний урожай цих культур ми готові в подальшому провести концесію. Це фактично обмежує експорт продукції до Польщі, щоб не було напруги на внутрішньому польському ринку», – пояснив Висоцький.

Читайте також: У чергах 2,5 тисячі фур: Демченко розповів про ситуацію на кордоні з Польщею

Як повідомляє Укрінформ, на кордоні України та Польщі мітингувальники, польські фермери, продовжують обмежувати рух вантажного транспорту на дорогах, що проходять через пункти пропуску «Дорогуськ-Ягодин», «Гребенне-Рава-Руська», «Медика-Сегині». “, “Зосін-Устилуг”, “Долгобичув-Угринюв” і “Корхова-Краковець”. У пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ» польські фермери повністю перекрили рух вантажівок у двох напрямках, не пропускаючи навіть небезпечні, гуманітарні та швидкопсувні вантажі.


Повідомляє: “Міністерство аграрної політики та продовольства України”

Залишити відповідь