Контакти:

kim zostane

Ким я буду, коли виросту? Що ви можете робити після Food Technology?

Мені пишуть молоді люди, запитують, чи варто воно того? Чим ви можете займатись після закінчення факультету харчових технологій? Люди часто питають, що насправді означає бути технологом харчової промисловості? І, мабуть, найважливіше питання для багатьох. Чи можна жити гідно після харчових технологій? Важко відповісти на ці запитання в одному короткому повідомленні. Саме тому я створив цей запис, в якому викладу свою точку зору та думку про те, чи варто вивчати харчові технології та чим можна займатися після закінчення навчання. Тому….

Чи варто вивчати харчові технології?

Варто вивчати взагалі, а не лише харчові технології! Я б порекомендував кожній молодій людині хоча б раз у житті випробувати студентський спосіб життя. Це справді корисний досвід. Неважливо, чи вивчаєте ви харчову технологію чи технологію обробки деревини, кожне вивчення розвиває та формує людину. Однак слід враховувати, що харчова технологія – це не найпростіша справа. Це ті види досліджень, на які, здавалося б, легко потрапити, але ще легше зазнати невдачі у перший рік. Чому? Перший рік не має жодного відношення до їжі. Але там повно точних наукових матеріалів. Цариця цих наук – це, звичайно, МАТЕМАТИКА (жах жахів). І цей випускний іспит у порівнянні з тим, який вам належить скласти у першому семестрі, схожий на день на ніч, хлопці. Це тільки початок: неорганічна хімія, органічна хімія, фізична хімія (так таке існує), ФІЗИКА (ось тут мені знадобилося написання випускного іспиту з фізики і цього вистачило, щоб без проблем скласти предмет), економіка, статистика… Коли після такого року думаєш, що тепер буде тільки краще, біохімія, мікробіологія і багато-багато інших, у тому числі і технологічна справа!! (Не знає життя той, хто не виправив корекцію, після корекції, після корекції залікового іспиту і все одно опинився на випробувальному терміні, у кращому випадку у вересневій кампанії 😀). Безперечно не ведіться на брошури та гасла: ви якось туди дістанетеся. Це складні дослідження. Під час інженерних досліджень потрібно багато чого навчитися. І це, як правило, технічні та хімічні науки. Рахунок, логіка та пам’ять тренуються без перерви. Тому приймайте рішення свідомо.

Однак, навіть якщо в майбутньому я повністю зміню свою кар’єру, я завжди говоритиму, що варто зайнятися харчовими технологіями. Чому?

Пройшовши курс «Харчові технології», ви отримаєте кваліфікацію для виконання різноманітних професій.

Робота технологом харчової промисловості – це лише один із базових варіантів. Випускники харчових технологій цінуються на ринку праці як люди з широкою та різнобічною освітою, і, насамперед, як люди, які просто закінчили складне навчання, щоб не потрапити в немилість. 😛 Але вистачить про навчання. Якщо у вас є думки або питання щодо вивчення харчових технологій, пишіть. Я буду радий відповісти.

Отже, давайте перейдемо до питання, чим ви насправді зможете займатися після закінчення факультету харчових технологій?

Бути харчовим технологом чи технологом, звичайно. Хе-хе. Однак у назві цієї професії сотні посад та обов’язків. Ви можете бути технологом за спеціальністю мікробіологія та працювати на молочних, лікеро-горілчаних та пивоварних заводах. Але навіть на броварнях є спеціалізації, наприклад, технолог, який займається лише дріжджами. Після харчової технології ви можете стати технологом, який любить машини та технології. Таким чином він займається машинними лініями, адаптацією процесів і т. д. Ви також можете працювати з виробниками машин і проектувати з нуля, наприклад, дільники або теплообмінники. Чому б і ні?

Ви також можете бути шановним технологом якості харчових продуктів і мати справу з усіма системами якості ISO, HACCP, GMP, GHP і т. д., а також з усіма видами супутньої документації. Робота технолога харчової промисловості у виробничому відділі великого концерну відрізняється від роботи технолога у науково-дослідному відділі цього заводу. Після харчової технології можна працювати в кейтерингових компаніях, які постачають напівфабрикати до ресторанів, а також виробників БАД, дефіциту яких на нашому ринку немає.

Як бачите, для випускників харчових технологій є безліч вакансій та функцій лише на підприємствах, які виробляють продукти харчування для споживачів.

Однак виникає інше питання. Що є після харчових технологій, якщо не завод із виробництва продуктів харчування?

Якщо у вас є здібності до торгівлі, наприклад, до спілкування з людьми та подорожей, то робота технолога з продажу — це те, що вам потрібно. Практично кожна велика чи маленька компанія, яка виробляє щось, що з продуктами харчування, має серед своїх продавців технолога харчової промисловості. Приклади? Заводи з виробництва пакувальної плівки та упаковки, виробники ароматизаторів, волокон, барвників, дріжджів, крохмалю та різноманітних добавок. Я вам скажу більше. Фармацевтичні компанії люблять поповнювати свої ряди торговими представниками з навичками в галузі харчових технологій, тому що їх можна навчити швидше та простіше.

Якщо ви мрієте про «мирну» державну роботу з офіційним графіком роботи… Санепідемстанція тут. Як і всі приватні та державні аналітичні лабораторії. У студентів-технологів харчової промисловості за плечима багато годин роботи у лабораторіях. Піпеткою вони часто користуються краще, ніж ручкою, а методику дослідження, назви судин та обладнання в лабораторіях важко вивчити з самого початку (так на колоквіумах перевіряють – принаймні раніше перевіряли).

Є й люди, які люблять занурюватися у паперову роботу та процедури, але чомусь вони не вивчають право, а вивчають харчові технології (хто їх зупинить?) та працюють у сертифікаційних компаніях. Наприклад, ті, що маркують продукцію знаком «ЕКО», «Халяль», «Кошерність», «Без глютена». Вони також допомагають невеликим компаніям (без штатного технолога з якості) створити всі необхідні процедури підтримки якості та безпеки харчових продуктів. Наприклад, раніше згадані ХАССП.

Як бачите, після харчової технології є багато можливостей працевлаштування.

Я перерахував лише ті, які знаю з особистого досвіду або яким йшли мої друзі, теж випускники харчових технологій. Якщо хтось любить університетський світ і виявляє талант таланту вченого, він може залишитися в університеті. Я також знаю кількох таких людей. Вони задоволені своєю роботою та обраним шляхом. Також важливо пам’ятати, що повна зайнятість – це лише варіант. Після кількох років роботи ви завжди можете вирішити, що фріланс – це те, що вам потрібно. Потім ви налагоджуєте співпрацю з різними продюсерськими компаніями у сфері консалтингу. Сьогодні ви розробляєте рецепт жувальних цукерок із CBD, іншого разу шукаєте рішення для веганської замороженої риби, наступного тижня ви працюєте над сирним соусом, а наступний проект — вітамінний напій. Майже як коробка шоколадних цукерок: ніколи не знаєш, що отримаєш. Я дуже рекомендую цю сівозміну.

Ви завжди можете вести блог, записати подкаст чи вести телешоу, чому б і ні? 😛 (протягом усього літа повтори Путівника по магазинах за середами о 10:35 та по четвергах о 6:00 на TVP3)

Варіантів багато і тільки від нас залежить, чим ми займатимемося в житті. Чи то харчова технологія, чи якісь інші дослідження. Я міг би закінчити красиво тут. Однак залишається останнє питання, яке також часто виникає у контексті досліджень.

Чи зможете ви заробити добрі гроші після вивчення харчових технологій? Які прибутки?

Звичайно, можна заробити добрі гроші. Також як можна заробляти дуже середньо та дуже погано. Я перерахував багато вакансій і діапазон зарплат між ними неймовірно широкий. Навіть у рамках тих самих посадових обов’язків технологи харчової промисловості заробляють по-різному. Це визначається розташуванням робочого місця, його розміром та типом виробництва, а також досвідом та компетенціями, що привносяться співробітником. Таким чином, ви легко можете знайти випускника харчової технології з 5-річним досвідом роботи, який заробляє 3,5 тисячі злотих або 5 тисяч злотих, а також тих, хто заробляє 8 тисяч злотих. Звичайно, будуть більш досвідчені технологи, керівники відділів чи заводів із зарплатою від 10 000 до 15 000 злотих. Однак їх явно менше. Заробіток технологів продажу – окрема історія. Зазвичай це змінна сума, яку сильно впливають результати продажів. Тому винагорода також може сильно змінюватись в залежності від того, наскільки високомаржинальний продукт, який ми продаємо. У випадку випускників харчових технологій, які пробують свої сили у професії, можна з упевненістю сказати, що зазвичай надається так звана базова зарплата, а далі немає межі.

Я закінчу цю велику статтю цим дуже гаслом. Сподіваюся, я допомогла хоча б одному молодому чоловікові прийняти життєве рішення, а може, утримала його від помилки 😛

Запрошую вас відвідати розділ рецептів, який ще будується, та прочитати інші статті в галузі харчових технологій, які ви можете знайти у моєму блозі.

Ви можете знайти мене в Facebook та Instagram, де я щодня ділюся технологічними та життєвими знаннями.

Я також рекомендую вам додати свою адресу електронної пошти до списку розсилки внизу сторінки. Люди у списку першими дізнаються про нові статті та отримують бонусні рецепти та матеріали, до яких більше ніхто не має доступу. Незабаром серед іншого з’явиться список для поповнення запасів та таблиця зі шпаргалкою, що показує, як довго можна зберігати той чи інший продукт чи страву безпечно та без втрати смакових та поживних властивостей. Залиште адресу електронної пошти внизу сторінки.

Спасибі за ваш час! Приходьте, коли вам заманеться!


Автор Статті: “ПАНІ ТЕХНОЛОГ”

Залишити відповідь