Контакти:

630 360 1696952127 409

Аграрну реформу не відкладати, її потрібно посилювати

Відкладати подальші кроки в аграрній реформі «на потім» не варто, навпаки – реформу потрібно посилити.

Таку думку висловив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський під час публічної дискусії «Ринок землі в Україні: стан, ефективність, прозорість», повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами посадовця, позитивно для аграрної реформи характерне те, що за кілька років її проведення про неї мало говориться. Це означає, що з самого початку було обрано дієвий та дієвий варіант відкриття та функціонування ринку землі, який у якийсь момент викликав гострі дискусії.

«Реформа дуже прозора, все, що відбувається з ринком землі, щодня видно в усіх реєстрах, ніхто не заперечує проти цієї дії. Будь-який ризик корупції був виключений із самого початку. Адже законодавець не піддався демагогії та популізму, не підтримав положення про первинне право власності територіальної громади чи держави, про необхідність отримання величезної кількості погоджень тощо. Нічого. І як показує досвід, ринок розумніший за чиновників і політиків, тому він сам усе регулює», – підкреслив Сольський.

Він нагадав, що для більшості українців – навіть тих, хто стежить за ситуацією в цій сфері – було майже непомітно, що під час реалізації аграрної реформи було внесено кілька законодавчих змін, пов’язаних переважно зі спрощенням процедур.

«Зволікати чи відкладати подальші кроки в аграрній реформі не варто, навпаки, цю реформу потрібно посилити», – стверджує міністр агрополітики.

Читайте також: За час роботи ринку землі в Україні було продано 365 тис. га – Opendatabot

На його думку, саме відкриття ринку землі є досягненням лише в наших очах. Для світу це не досягнення, а елементарна і універсальна річ.

«Ми наче вийшли з печери й побачили ґрунтову стежку. А нам ще треба вийти на асфальт. І повертатися в печеру точно не було потреби, хоч там було тепло і здавалося затишно. Потрібно тільки рухатися вперед», – ілюструє свою думку урядовець.

Будь-які емоції чи заяви про відтермінування деяких етапів реформи недоречні, вважає Сольський. Навпаки, ми повинні швидше рухатися до своєї мети. Це вигідно як з точки зору особистого розвитку, так і появи реальних інвестицій і створення цікавого бізнес-середовища.

За словами міністра, щорічно в Україні продається лише 0,3% землі. Сольський стверджує, що це була відповідь скептикам, які прогнозували, що початок реформи призведе до масової скупки української землі.

Читайте також: Мінагрополітики прогнозує зростання цін на ринку землі

Нагадаємо, 1 січня 2024 року розпочнеться другий етап відкриття ринку землі за участю основних гравців – юридичних осіб, які зможуть отримати у власність не більше 10 тис. земельних ділянок в одні руки. га. Очікуваний вплив цього кроку на розвиток економіки протягом наступних трьох років становитиме 1-2,7% ВВП на рік.

Водночас ряд галузевих асоціацій і фермерських спілок звернулися до Президента з проханням відкласти початок другого етапу реформи, пояснюючи це відсутністю коштів для викупу землі у малих і середніх товаровиробників, які не зможе конкурувати з сільськогосподарськими господарствами.


Повідомляє: “Міністерство аграрної політики та продовольства України”

Залишити відповідь